SONĆANI BILI BOLJI, A OSTAVILI BODOVE

U 12. prvenstvenom kolu sonćani su razočareni napustili Aleksa Šantić. I pored najbolje igre u dosadašnjem delu prvenstva, plavi su bodove velikodušno poklonili domaćinima. Na ovo neugodno gostovanje Dinamovci su otputovali oslabljeni za špica Marka Vidakovića i kapetana Josipa Gala i sa svega dva rezervna igrača. Prvo poluvreme je donelo tvrdu i oštru igru, u kojoj su plavi imali blagu inicijativu, a nekoliko opasnijih situacija raščistio je sigurni golman Šantićana. U drugom poluvremenu domaćini padaju u tempu, a akcije Sonćana postaju sve brže i opasnije. Vezni red je igrao besprekorno, stvoren je veliki broj idealnih gol- šansi, a čak tri puta plavi napadači su se spetljali u situacijama jedan na jedan s domaćim vratarom. Nije realizovano još nekoliko stoprocentnih šansi, a po nepisanom fudbalskom pravilu, Dinamovce je kazna za ove promašaje stigla u samom finišu utakmice. Iz jedne poluprilike domaćini su zatresli mrežu golmana Ćopića i tako na veliku radost svojih navijača osvojili nova tri boda.
Terekveš je u Ratkovu postigao novu pobedu, rezultatom od 5 – 3, Partizan je u Kupusini, iako je bio izraziti favorit, odigrao utakmicu bez golova, a Jedinstvo je na Ribarevu poraženo od Mladosti iz Kruščića s 0 – 4. Terekveš je na tabeli zadržao 6. mesto, Partizan je pao na 9. Dinamo je 14. a Jedinstvo posljednje, 16.