SONĆANKE SRCEM DO POBEDE

Derbi 6. prvenstvenog kola Treće lige Srbije Srem-Južna Bačka za rukometašice odigran je u Sonti. Pred oko 200 vrlo bučnih navijača „crvene tajfunke“ su dočekale odličnu ekipu ŽRK Temerin II. Svih 60 minuta na parketu je vođena bespoštedna bitka za svaku loptu, za svaki gol. Rezultat je često bio egal, a najveća razlika se kretala od 3 gola u korist gošći, do 2 u korist Sonćanki, koje su u ovoj utakmici u napadu napravile neuobičajen broj grešaka. Prvo poluvreme završeno  je prednošću Temerinki od 10 – 8, a posle odmora, nošene urnebesnim navijanjem svoje verne publike, Sonćanke pojačavaju tempo do maksimuma. Silvija Fabijanov je u tim momentima bila nesavladiva, pa su crvene došle do poravnanja, a ubrzo su i povele sa dva gola razlike. Zadnjih desetak minuta su odigrale i bez Sanje Vidaković, koja je u jednom žestokom duelu dobila jak udarac u lice. Ostale igračice su taj hendikep nadoknadile fanatičnom borbenošću, pa su posle zadnjeg zvuka sirene slavile, na semaforu je ostalo zapisano: ŽRK Sonta – ŽRK Temerin II.  17 – 15 (8 – 10). Ovom pobedom crvene su sačuvale visoko drugo mesto na tabeli.
ŽRK SONTA: Fabijanov, Janjanin, Tadijan (3), Poturica, Klecin, Tančik (2), Čonka (1), Mehmedović (1), Sopi (2), Miloš (5), Gomboš, Vidaković (3), Đurkov, Šegrt.