SIGURNA IGRA RUKOMETAŠA I ZASLUŽENA POBEDA

APATIN RUKOMET SPORT VESTI

Deseto kolo Prve lige Sever donelo je susret Apatina i Mladosti TSK iz Bačkog Jarka u kojem je domaćin slavio sa 34:30 (20:13).

Apatinci su bolje otvorili meč i brzo napravili ossetniju prednost koju su do kraja poluvremena povećali na 7 golovo, na semaforu je stajalo 20:13. I u nastavku meča napadači su bili raspoloženiji od defanzivaca i golmana pa je publika u Apatinu mogla da uživa u utakmici sa velikim brojem golova.

Igrao se 37. minut kada je Oljača doneo domaćinu najveću prednost na utakmici od 9 golova, a nakon toga gosti uspevaju da se konsoliduju i smanje razliku i završnicu meča učine zanimljivom.

Ipak u poslednjih pet minuta Apatin je uspeo da sačuva mirnoću i sa nekoliko golova Rađenovića i Milojevića zadrži prednost i na kraju zasluženo trijumfuje. Najefikasniji na ovom meču bili su Milojević sa 12 i Oljača sa 10 postignutih golova.

U poslednjem kolu Apatince očekuje gostovanje u Crvenki ekipi Sivca 69, a pre toga će u sredu u Bačkoj Palanci odigrati meč 1/4 finala Kupa Vojvodine protiv Lavova.