RUKOMETAŠI SE REVANŠIRALI SIVČANIMA I ZAKAZALI DUEL SA DINAMOM

APATIN RUKOMET SPORT VESTI

Rukometaši Apatina pobedili su Sivac 69 u 1/4 finalu kupa Vojvodine sa 31:30(15:15) i tako im se revanširali za poraz u baraž utakmici. Pred oko 500 gledalaca igrači oba tima priredili su svojevrsan spektakl u kojem je bilo odličnih rukometnih poteza sa obe strane, ali i čudnog sudijskog kriterijuma para Knežić-Pešić. Čvrsta igra u obe ekipe i malo više nervoze u domaćem timu obeležile su prvih 30 minuta ove odlične rukometne predstave. Igralo se gol za gol sve do 47. minuta kada Apatinci prave pet golova prednosti i izgledalo je kao da će se utakmica mirno privesti kraju. U poslenja tri minuta domaćin pravi nekoliko grešaka pa meč ulazi u neizvesnu završnicu, ali su Apatinci uspeli da ostanu koncentrisani i zadrže prednost do poslednjeg zvižduka.

U timu Apatina nedostajalo je nekoliko igrača, ali su i tako oslabljeni smogli snage za trijumf koji im donosi duel sa superligašem iz Pančeva, ekipom Dinama.

Iskusniji deo ekipe predvodio je Rukometni klub Apatin do pobede. Kapiten Milojević je postigao 8 pogodaka, Gardijan 7, a veliku podršku sa gola pružao je Bogojević koji je zabeležio 19 odbrana.