РУКОМЕТАШИ ДЕСЕТКОВАНИ ПОБЕДИЛИ “МЛАДОСТ ТСК” ИЗ ТЕМЕРИНА

Рукометаши “Апатина” су синоћ одиграли утакмицу 9. кола Прве лиге у коме су као домаћини савладали “Младост ТСК” из Темерина са 32:31 (13:16).

Иако од почетка сусрета није све функционисало како треба апатински рукометаши су смогли снаге да тријумфују у једној веома тешкој и узбудљивој утакмици. У првих 30 минута гости су играли боље и на паузу отишли са заслужених три гола предности, али “плаво-бели” ни тада нису одустајали већ су смогли снаге на изједначе у 57. минуту, а онда до краја и тотално преокрену резултат и тријумфују са 32:31.

Најпре је Ољача у 59. минуту погодио за предност од 31:30, да би само тридесет секунди касније Темеринци преко искусног Грујичића стигли до изедачења. Последњу реч на овом мечу ипак су имали домаћини који су после договора на тајмауту голом Зорана Мандића у последњим тренуцима меча стигли до победе.

Овај тријумф добија на важности ако се зна да је домаћин наступио без Мачкића, Гардијана, Кљајића, браће Ћирић и Марка Дивјака.

Најефикаснији на овом сусрету био је капитен Апатина, Стеван Ољача са 14 постигнутих голова, док је код гостију вихорно крило Анђелковић постигао 9 голова.