РУКОМЕТ: ПОРАЗИ АПАТИНА И ПИКА

APATIN RUKOMET SPORT VESTI

Апатински рукометаши поражени су у дербију кола од “Јабуке” са 28:21 (15:11). Велика борба виђена је у првих 30 минута, као и у 15 минута наставка другог дела, а након тога нешто искуснија екипа из Јабуке је успела да направи осетнију предност и упише нова два бода која ће им значити у трци за прво место и пласманом у Супер лигу. Поред Пешића (11 голова) из “Јабуке” утакмицу је обележио повратак на паркет средњег бека Марка Кљајића који ће у наставку првенства много знаћити младој екипи из Апатина.

У наредном колу “Апатин” у недељу од 17 сати игра у Новој Пазови против истоимене екипе.

Рукометаши “ПИК-а” из Пригревице поражени су претходног викенда на госовању у Панчеву од исотимене екипе са 29:24 (15:12).Чврста и неизвесна утакмица од самог почетка на којем су нешто бољи били гости из Пригревице, али до краја првих 30 минута домаћин предвођен расположеним Прчуљем успева да окрене резултат и направи предност од 15:12. До краја утакмице “Панчево” је водило и није допустило “Пику” да их озбиљније угрозе за кончан тријумф од 29:24.

Пригревчани су у наредном колу домаћини, па ће тако у петак од 19 и 30 угостити “Војвода Степу”.

Прво коло пролећног дела одиграно је и за рзкометашице ОРК “Апатина” које су поражене са једним голом разлике на гостовању у Сремској Митровици од екипе “Срем”, а резултат је био 27:26 (19:14). Да су Апатинке отпутовале комплетне на овај меч можда би и исход сусрета био другачији, али овако могу да жале за пропуштеном приликом за освајање бодова и поправљањем пласмана на табели.

Рукометашице у недељу од 14 сати у спортској хали у Апатину дочекују “Кленак 09”.