RUKOMETAŠICE SONTE POKLEKLE PROTIV LIDERA PRVENSTVA

OSTALI SPORTOVI SPORT VESTI

U 10. kolu prvenstva Treće lige Srbije – Srem – Južna Bačka rukometašice ŽRK Sonta su ugostile ekipu lidera prvenstva, ŽRK Petrovaradin. Šampionke, mnogo iskusnija i fizički jača ekipa, u prvom poluvremenu su bile puno uverljivije od Sonćanki. Iz minuta u minut povećavale su prednost, a na odmor se otišlo rezultatom 8 – 19. Drugo poluvreme je za domaće počela fantastično. U razdoblju od 31. do 41. minuta Silvija Fabijanov je bila nesavladiva, a njene saigračice efikasne, pa su napravile seriju 8 – 1. Kad su se približile na opasnih 4 gola razlike, na scenu su stupile sudije i sa nekoliko teških grešaka na štetu Sonćanki unele nervozu  u njihovu igru, a dva teška nasrtaja uz na domaće igračice, uz povrede koje su ih udaljile iz igre do kraja utakmice uopšte nisu sankcionisali. Iskusne gošće su  znale iskoristiti ovakve poklone i utakmicu su rutinski privele kraju, uz pobedu od 22 – 31. Mlade i perspektivne Sonćanke pružile su svoj maksimum i oduševile publiku fanatičnom borbenošću, a Sanja Vidaković i Silvija Fabijanov su za nijansu bile bolje od ostalih.
IMG_8204
ŽRK Sonta: Fabijanov, Gomboš, Šegrt, Klecin, Mehmedović, Poturica (3), Zvonar, Miloš (6), Kusturin, Čonka, Sopi (4), Đurkov, Tadijan (1), A. Vidaković, S. Vidaković (8)