PRVA POBEDA ZA RUKOMETAŠICE

Rukometašice Apatina su u okviru drugog kola Druge lige  na svom terenu savladale odličnu ekipu Mokrina sa 22:21(10:9). Domaća ekipa dobro otvara utakmicu pa u 5. minutu već stiču prednost od 3:0, ali se Mokrinčanke do 15. minuta vraćaju u utakmicu i u tom trenutku rezultat na semaforu bio je 6:6. Do kraja poluvremena igralo se u ujednačenom ritmu i ni jedna ekipe nije uspela da napravi veću prednost, da domaćin ode na odmor sa golom razlike pobrinula se Milica Blanuša koja postiže pogodak u 29. minutu za 10:9.

Nastavak je doneo nešto sigurniju igru “gracija” koje na 20 minuta do kraja utakmice prave ozbiljniju prednost koju održavaju do samog kraja, gošće su samo uspele da na isteku 60. minuta utakmice postignu pogodak za minimalan poraz na gostovanju u Apatinu i postave konačan rezultat 22:21.

Najefikasnija na ovom meču u domaćoj ekipi bila je Baštijan sa 11, dok je kog gošći Soleša postigla 10 golova.

Sledeću utakmicu rukometašice igraju u nedelju kada gostuju ekipi Želja u Žablju.