PRVA POBEDA KOŠARKAŠA DUNAVA, U APATINU PAO RADNIČKI

APATIN KOŠARKA SPORT VESTI

U šestom kolu prvenstva Prve regionalne lige protiv Radničkog iz Kovina domaća ekipa je trijumfovala sa 76:54. Iako je ovo bio susret dva tima sa dna, na terenu se to nije moglo primetiti. Oba tima su krenula agresivno i borbeno pa je i rezultat u tom period bio neizvestan, ali je prva četvrtina pripala domaćinu sa 21:17. Kako je utakmica odmicala sve su bili vidljiviji rezultati rada trenera Predraga Šuputa sa timom proteklih dana. Cela ekipa je delovala sigurnije i uigranije što je od plus 8 na poluvremenu (38:30) dovelo do plus 19 (63:44) na kraju treće četvrtine. U utakmici protiv Kovinaca svi su opravdali minutažu, a bolji od ostalih bili su Genal I Perlić.

Nakon početne serije poraza, ulazak u formu košarkaša Dunava dolazi u pravom trenutku jer sledi još jedna utakmica sa timom “iz donjeg društva”. Oni gostuju u Pančevu ekipi Kris Kros koja za sada ima jednu pobedu kao i Apatinci. Bodovi sa ovog gostovanja bi mnogo značili u nastavku prvenstva.