PROGRAM 50. APATINSKIH RIBARSKIH VEČERI I 4. LIČKE OLIMPIJADE

APATIN DRUŠTVO VESTI

Prestižna turistička manifestacija, “Apatinske ribarske večeri”, koja će se ove godine održati po 50. jubilarni put, počinje 2. i traje do 7. jula, a u sklopu programa, 6. jula, održaće se 4. “Lička olimpijada” na terenima Banje “Junaković” i trodnevni moto-skup u moto-kampu kod “Bele loze”.

ribarske2013“Apatinske ribarska večeri” tradicionalno se održavaju svake godine početkom jula meseca, a nastale su iz stare tradicije “Apatinski alasi” na Dan zaštitnika ribarske delatnosti. Manifestacija inače traje pet dana i obuhvata različite programe, pa svi gosti i građani mogu uživati u bogatom sportskom, kulturno – umetničkom i estradnom programu na više lokacija.

Ova zabavno – turistička manifestacija sa gastronomskim specijalitetima od ribe, čiji je glavni organizator Turistička organizacija, ima za cilj da promoviše turističku ponudu apatinske opštine.

Broj prijavljenih ekipa za učešće na 4. “Ličkoj olimpijadi” povećan je u odnosu na prethodnu godinu, a učešće će po prvi put uzeti i apatinske ekipe. Zavičajno udruženje Ličana “Nikola Tesla” prijavilo je dve ekipe. Postaviće se i nekoliko kampova, a za učesnike i goste, već po tradiciji, pripadnici Vojske Srbije pripremiće 1.600 obroka vojničkog pasulja i kupusa.

Ulaz na sve programe je besplatan.

Radio “Dunav” direktno će prenositi i ove godine kompletan program sa Trga oslobođenja.

PROGRAM 50. APATINSKIH RIBARSKIH VEČERI

(od 02. do 07. jula 2013. godine)

UTORAK – 2. jul

09,00 Teniski turnir “Open Junaković” u Banji “Junaković”
16,30 Ulica Srpskih vladara:
Državno – pokrajinsko takmičenje mažoretkinja
Gosti prvenstva: Evropske prvakinje “Zagrebačke mažoretkinje”
19,00 Proglašenje pobednika prvenstva
19,00 Dom kulture: Film za decu “Ledeno doba 4”
20,00 Galerija “Meander”: Otvaranje II međunarodne filatelističke izložbe “Apatinske ribarske večeri 2013.”
20,00 Defile mažoretkinja od zgrade opštine do bine
KUD “Mažoret” – Sonta
Plesni klub “Venus” – Ada
Plesni klub “Flamenko” – Senta
“Belocrkvanske mažoretkinje” – Bela Crkva
Evropske prvakinje “Zagrebačke mažoretkinje” – Zagreb
U pratnji defilea: PERKUSIONISTI (profesori i studenti sa Muzičke akademije – bubnjari)
Nastup na bini:
Mažoretkinje i Tamburaški orkestar “Tandora” iz Sonte
Perkusionisti iz Beograda
Duvački orkestar iz Kupusine
20,30 Program na Trgu oslobođenja: Revijalno kuvanje ribljeg paprikaša – degustacija
22,00 Svečano otvaranje 50. Apatinskih ribarskih večeri
Grupa “Šinobusi”
23,00 Grupa “Galija”

SREDA – 3. jul

09,00 Teniski turnir “Open Junaković” u Banji “Junaković”
16,30 Ulica Srpskih vladara:
Turnir “Street volley” za devojčice
18,00 Bajova bašta, Svilojevo:
Takmičenje u hvatanju šarana rukama
19,00 Dom kulture: Film za decu “Alvin i veverice”
20,30 Takmičenje juniora do 15 godina u kuvanju ribljeg paprikaša
20,30 Program na bini – Trg oslobođenja:
OKUD “Ivo Lola Ribar” – Sonta
KUD “Svetozar Marković” iz Umke
GKUD “Dunav” iz Apatina i orkestar “Dunavski biseri”
23,00 Ana Bekuta i orkestar Ace Sofronijevića

ČETVRTAK – 4. jul

09,00 Teniski turnir “Open Junaković” u Banji “Junaković”
18,00 Narodno veslanje “Trka čamaca apatinaca”
19,00 Dom kulture: Film za decu “Hobit”
20,00 Takmičenje za “Zlatni kotlić” – kvalifikacije
20,30 Program na bini – Trg oslobođenja:
Rok grupa “Ludi crv – tribjut Bijelo dugme”
Predstava “Audicija” poznatog glumca Željka Ninčića iz Sarajeva
23,00 Grupa “Crvena jabuka”

PETAK – 5. jul

09,00 Teniski turnir “Open Junaković” u Banji “Junaković”
18,30 “Čika Lovrin memorijal” – fudbalska utakmica između debelih i mršavih na stadionu FK “Mladost”
19,00 Dom kulture: Film za decu: “Hotel Transilvanija”
20,00 Koncert duhovne muzike u katoličkoj crkvi “Uznesenje Marijino”
20,00 Otvoreno prvenstvo u kuvanju ribljeg paprikaša
20,30 Program na bini – Trg oslobođenja:
Grupa “Prljavi Romeo – eks Change”
Rok grupa “Kalaba, Bure, Saša i Voja”
21,00 Plato na kanalu pored “Bele loze” (bajkersko veče):
Grupa “Hypnotized
Grupa “Trilogy”
22,00 Banja “Junaković” (privredno veče):
Grupa “Dar mar”
Marinko Rokvić
22,00 Dvorište Osnovne škole “Žarko Zrenjanin”: Techno party “Play 4 the future”
23,00 Program na bini – Trg oslobođenja:
Grupa “Partibrejkersi”
24,00 Plato na kanalu pored “Bele loze” (bajkersko veče):
“Gale i Najda – Kerber i Smak”

SUBOTA – 6. jul

07,00 – 13,00 Ribnjak kod Svilojeva – Takmičenje za “Zlatnu ribicu”
09,00 Teniski turnir “Open Junaković” u Banji “Junaković”
09,30 4. Lička olimpijada na terenima Banje “Junaković”
13,00 – 15,00 Banja Junaković:
Grupa “Mali mrav”
Grupa “Gold”
Borislav Boro Drljača
17,30 Fudbalska utakmica “Mladost – veterani iz dijaspore” na stadionu FK “Mladost”
19,00 Dom kulture: Film za decu “Čudesni spajdermen”
20,00 Takmičenje za “Zlatni kotilić” – finale
20,30 Program na bini – Trg oslobođenja:
Orijentalni ples “Kašmir”
Ilija Ilić
Proglašenje pobednika “Najpecaroš”
Proglašenje pobednika “Zlatni kotlić”
22,30 Program na bini – Trg oslobođenja:
Aleksandra Radović
22,00 Plato na kanalu pored “Bele loze” (bajkersko veče):
Grupa “Krvava Meri – Azra tribjut bend”
Alen Islamović
Grupa “Bitange”

NEDELjA – 7. jul

11,00 – 15,00 Biciklistička trka “8. Dunavski kup”
13,00 – 20,00 Banja Junaković: “VI Apa-open” – takmičenje u klasičnom pikadu
18,00 Teniski turnir “Open Junaković” u Banji “Junaković”
19,00 Dom kulture: Film za decu “Uspon mračnog viteza”
19,00 Koncert duhovne muzike u pravoslavnom hramu “Sabor svetih apostola”
20,30 Program na bini – Trg oslobođenja:
KUD “Jožef Atila” – Svilojevo
KUD “Petefi Šandor” – Kupusina
KUD “Prigrevica” – Prigrevica
Etno grupa “Lazarice”
23,00 Grupa “Magija”
Jovan Perišić

PREDLOG PROGRAMA 4. LIČKE OLIMPIJADE

08,00 Grupa “Mali mrav”
08,00 – 09,00 Doček učesnika i gostiju 4. Ličke olimpijade
09,30 – Svečano otvaranje
10,00 – 13,00 Nadmetanje u sportskim disciplinama
13,30 – 15,00 Ručak
– Borislav Boro Drljača
– Grupa “Gold”
– Grupa “Mali mrav”
15,00 – 17,00 Nastavak takmičenja
17,00 – Proglašenje pobednika
– U pauzama nastupaju pevačke grupe

Veselin Mašić

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.