ПРИГРЕВАЧКИ РУКОМЕТАШИ ИМАЈУ МАКСИМАЛАН УЧИНАК, УСПЕШНЕ И МЛАЂЕ КАТЕГОРИЈЕ

APATIN RUKOMET SPORT VESTI

Рукометаши ПИК Пригревице су у трећем колу Друге лиге Војводина на свом терену победили “Далматинац” из Риђице резултатом 45:37.

Од самог старта изабраници Милке Никшић су преузели иницијативу на терену, па су на полувреме отишли са осам голова предности. У другом полувремену шансу су добили кадети, који су оправдали очекивања. Играч утакмице је средњи бек ПИК-а, Душан Ћеран.

Пригревчини од старта сезоне имају максималан учинак и са шест освојених бодова деле прво место на табели са “Металацем” из Футога.

У наредном колу пригревачки рукометаши гостују у Мокрину, где ће одмерити снаге са РК “Црвена Звезда”.

Пионирке ЖРК Пригревица су у суботу, 02. октобра одиграле друго коло Лиге млађих категорија у Сонти. У првој утакмици поражене су од РК “Оџаци” резултатом 19:10 (11:5), а у другој су победиле службеним резултатом 10:0 екипу СРУ Круле. У следећем колу које ће одиграти у Оџацима. младе Пригревчанке ће играти са РК “Дероње” и РК “Сонта”.

Дан касније пионири су у Апатину одиграли друго коло Лиге млађих категорија. У првој утакмици савладали су РК “Врбас Петрол” са 18:16 (8:6), а у другој су победили РК “Графичар” из Бездана резултатом 24:12 (8:8). Наредне две утакмице ће одиграти у Врбасу, са екипом Црвенке и Апатина.