PREVISOK PORAZ SONĆANA

MFL: FK „Crvenka“ – FK „Dinamo“ 5:0 (2:0)

Sonćani su u 20. prvenstvenom kolu gostovali u najslađem selu i progutali gorku pilulu. Ekipa Crvenke ih je nadigrala i potukla do nogu, rezultatom 5:0 (2:0).

Domaćini su realizovali već prvi napad, a u 10. minutu su novim golom overili vodstvo. Plavima ništa nije polazilo za nogom, greške su se ređale jedna za drugom. Sredina je izgubila previše lopti, a napadi su bili bezidejni.

Jedino bi trebalo zapamtiti debi osamnaestogodišnjeg golmana Nenada Lukača, koji je stao na gol u 70. minutu, pri rezultatu 4:0 za domaćina. U preostalih četvrt sata imao je nekoliko zapaženih intervencija, a primljeni gol ne ide na njegovu dušu.

Očigledno je da je ovu vrlo mladu ekipu zamorilo prethodnih desetak utakmica, odigranih protiv znatno iskusnijih i fizički jačih suparnika. Plavima će dobro doći pauza u narednom kolu, a od svojih će se privremeno oprostiti u zadnjoj utakmici protiv „Aleksa Šantića“.