“PLAVI” UBEDLJIVI PROTIV “JEDINSTVA”

Fudbaleri sonćanskog „Dinama“ su u nedelju na svom terenu sigurnom igrom i pobedom od 3 – 0 protiv „Jedinstva“ sa Ribareva priuštili novu radost svojim navijačima, kojih je sve više, a u nedelju ih je na stadionu pored železničke stanice bilo više od 200.

Ekipa plavih, pod dirigentskom palicom novog stratega Vinka Đanića igra sve sigurnije. Treću utakmicu zaredom odbrana nije primila gol, srednji red igra sve sigurnije, a probudili su se i napadači.

Mrežu gostiju načeo je iskusni Tadijan pet minuta pre odlaska na odmor. Loptu za koju su već svi pomislili da je izgubljena, iskusni kapiten „Dinama“ je špicom zakucao u mrežu Humela za vodstvo od 1 – 0.

U drugom poluvremenu strelci za plave su bili Vučičević u 51. i Kmezić u 61. minutu. Ovim rezultatom gosti mogu biti prezadovoljni, jer je Sonćanima jedan gol poništen zbog nepostojećeg ofsajda, a iz istog razloga zaustavljen im je i napad u situaciji kad je špic Vučičević u sprintu sa svoje polovine utrčao sam pred gostujućeg golmana Humela. Kmezić, koji je jedini bio iza odbrambenih igrača „Jedinstva“, bio je na suprotnom krilu i nikako nije uticao na igru.

Po proceni većine prisutnih najbolji akter utakmice bio je golman „Jedinstva“. Od Sonćana, zbog kolektivne igre u kojoj je svaki pojedinac ispunio zadatke trenera Đanića, teško bi bilo izdvojiti najboljeg.

Posle pobede u 7. kolu Sonćani su se trenutnom lideru, „Radničkom 1918“, primakli na dva boda, a u 8. kolu će gostovati upravo u Ratkovu.

U derbiju začelja „Jedinstvo“ će na Ribarevu ugostiti zadnjeplasiranu „Panoniju“.

Partizan“ iz Kupusine je u ovom kolu bio slobodan, a u sledećem će gostovati u Crvenki.