SONĆANI PORAŽENI U GAKOVU

Mladi Sonćani su u 5. prvenstvenom kolu gostovali u Gakovu i zabeležili novi poraz u svojoj prvoj takmičarskoj sezoni.

Od početne prednosti domaćina do izjednačenja na 22 – 22 u 38. minutu igralo se izjednačeno. U sledećih 7 minuta igralo se gol za gol, ali s više grešaka, a u preostalih četvrt časa došlo je do neobjašnjivog pada u igri Sonćana. Ideja u napadu im je nestalo, u odbrani se igralo nesigurno. Usledile su greške najiskusnijih igrača, koje je protivnik neumoljivo kažnjavao i povećavao prednost do konačnih 36 – 27.

Najefikasniji u ekipi Sonćana bio je po običaju Želimir Apatinac s 11 pogodaka, a svoju najzreliju igru do sada, uz 4 postignuta gola i veći broj asistencija, pružio je šesnaestogodišnji Stefan Fabijanov.