ОСЛАБЉЕНИ АПАТИНЦИ ИЗГУБИЛИ У ЛАЗАРЕВЦУ, “ПИК” СТАРТОВАО ПОРАЗОМ

Апатински рукометаши су у другом колу Супер Б лиге поражени од “Колубаре” у Лазаревцу резултатом 30:23. Апатинци су на ово гостовање отишли без четири битна играча, а у десетом минуту утакмице се повредио и најбољи стрелац екипе Александар Пилиповић.

Све ово је утицало на лошу реализацију плаво-белих у првом делу игре, па је домаћин на великом одмору имао десет голова вишка (17:7). Апатинци су у другом полувремену упркос проблемима заиграли боље и поправили реализацију, али нису могли да надокнаде велики заостатак из првог дела меча.

Најефикаснији у редовима “Апатина” је био Пеић Тукуљац Јован са седам голова, а по пет су дали капитен Милојевић и Купрешанин.

Апатинци су на старту сезоне забележили два пораза и са екипом Сивца која има исти учинак држе зачеље табеле. Управо ове две екипе ће састати у наредном колу, а домаћин би требао да буде Рукометни клуб “Апатин”. Међутим, пошто апатинска спортска хала због радова још не ради, руководство плаво-белих ће покушати да договори замену домаћинства са Сивчанима. Иначе, изабраници Владимира Ђукића због радова у хали слабије тренирају, па је и то један од разлога за лош старт Апатинаца у новој сезони.

Протеклог викенда почело је такмичење у Другој лиги Војводина, а рукометаши пригревачког ПИК-а су на овосезонској премијери као гости поражени у Алибунару од домаће “Будућности” резултатом 29:26 (14:9). Осам голова за Пригревчане је постигао Миочиновић, један мање Козловачки, док се пет пута у стрелце уписао Момчиловић.