OK APATIN SLAVIO PROTIV VRŠCA

APATIN ODBOJKA SPORT VESTI

OK Apatin-ŽOK Vršac 3:0 (25:16, 25:13, 25:21).

Odbojkašice Apatina su u 3. kolu Druge savezne lige Srbije u subotu ostvarile pobedu protiv ekipe Vršca. Silno motivisane Apatinke su bile bolja ekipa tokom celog meča i više nego zasluženo zabeležile maksimalnu pobedu. Treba istaći da su se gošće svojski trudile da otežaju posao domaćoj ekipi, ali su imale mnogo slabih tačaka na ovoj utakmici. Prva dva seta domaće odbojkašice su diktirale tempo igre, bile ubedljive i zasluženo povele sa 2-0 u setovima. U trećem setu Vršac je krenuo na sve ili ništa pokušavajući da se vrati u igru. Ipak nakon serije servisa Sanje Maleš nestao je i poslednji otpor gošći. Tehničar domaćih Anđela Puškar bila je sigurna u svoje napadače, a one su snažno i pametno pogađale polje rivala dočekavši kraj utakmice uzdignutih ruku.

Pokazale su Apatinke i u prethodna kola da imaju kvalitet i potencijal za ravnopravno igranje u ovom rangu takmičenja. Nakon nesretnog poraza protiv najkvalitetnije ekipe u ligi Partizana u Sremskim Karlovcima u prethodnom kolu, uspele su Apatinke da se dignu i osvoje važne bodove u ovom kolu koji će im mnogo značiti za nastavak sezone.

Nakon 3 kola Apatin se nalazi na 6.mestu na tabeli Druge lige Srbije sa 4 osvojena boda.

U narednom kolu Apatinke gostuju u Futogu ekipi Futog West.