OD OČAJA DO SJAJA I NAZAD, REMI FUTSALERA NAKON PRAVE SPORTSKE DRAME

Futsaleri iz Apatina i Srbobrana su u međusobnom duelu 7. kola Druge lige Vojvodine priredili meč za pamćenje koji će se dugo prepričavati. Nakon svih prilika i preokreta obe ekipe iz ovog duela odnose po bod jer konaćan rezultat bio 4:4(2:2).

Gosti bolje ulaze u utakmicu i stvaraju nekoliko odličnih prilika, ali Bulat je po ko zna koji put spasavao svoju ekipu od primanja golova. Deseti minut donosi i prvi gol na utakmici, Đukić se lepo gradi pred golom domaćina i iz okreta pogađa pod samu prečku, gol vredan prednosti od 1:0. Usledio je period igre u kome su Apatinci držali loptu i napadali, ali iz takve igre usledila je brza kontra iz koje Mušikić pogađa i duplira prednost. Apa-futsal se do kraja poluvremena vraća u život pošto je Danić u 17. minutu pogodio nakon izvođenja kornera, da bi na 2:2 izjednačio Damjanović prelepom indvidualnom akcijom.

U nastavku oba tima kreću opreznije pa u prvih 7-8 minuta nismo videli pogodak. Lazarević je probio po desnoj strani i uposlio Delića koji je bio koncentrisan i pogađa za totalni preokret i vođstvo domaćina od 3:2. Nizale su se šanse na oba kraja terena a naredni pogodak u režiji je tandema Prole-Lazarević koji domaćinu donose prednost od 4:2 koliko je stajalo na semafotu 11 minuta pre kraja utakmice. Odolevala je odrana Apatinaca sve do 35. minuta kada Brankov pogađa iz dobro odigranog prekida, a Mušikić nakon kontre 55 sekundi pre kraja svojim drugim golom donosi izjednačenje svojoj ekipi. Mnogi bi rekli šta može da se uradi za nepun minut na futsal utakmici, ali ono što je viđeno za to kratko vreme ostaće upaćeno kod svih navijača koji su te večeri prisustvovali utakmici. Lazarević pravi katastrofalnu grešku pred golom Srbobrana koji nakon toga istrčava kontru, a Delić klizećim startom sprečava čist pogodak. Šesti faul za ekipu Srbobrana 25 sekundi pre kraja daje Damjanoviću priliku da pogodi za pobedu, ali snažan udarac završava nekoliko centimetara preko prečke. Ni to nije bilo sve. Nekoliko sekundi pre kraja po mišljenju sudijske trojke golman Bulat izlazi van svog prostora sa loptom u rukama i eto još jedne prilike da Srbobranci osvoje sva tri boda, ipak domaćin se uspešno brani i nakon velike drame usledila je podela bodova.