MLADOST ULAZI U RITAM, POBEDA NAD TEKSTILCEM NA STADIONU KRAJ DUNAVA

Veoma važnu pobedu u 12. kolu Vojvođanske lige – grupa “Sever” zabeležili su fudbaleri apatinske Mladosti.

Apatinci su na stadionu kraj Dunava savladali odžački Tekstilac rezultatom 3:0 (1:0) i na taj način upisali drugu uzastopnu pobedu nakon proslonedeljnog trijumfa u Subotici.

Promrzli gledaoci su u prvih 45 minuta videli izjednačenu igru, uglavnom se igralo na sredini terena a gosti su imali dve dobre prilike u periodu od 15. do 20. minuta. Evrogol Nikole Mandića u 25. minutu vratio je domaće u život koji od tog momenta diktiraju tempo. Sjajan šut najboljeg igrača domaćeg tima sa 25 metara završio je iza leđa nemoćnog golmana Nemeta, pa domaćin sa minimalnom prednošću odlazi na predah.

U nastavku susreta prava opsada gola Tekstilca i pet stopostotnih prilika za domaće do 70. minuta. Velike prilike propuštaju Rapaić i Ožegović po dva puta, kao i Uzelac.
Kako se bližio kraj meča malobrojna publika je bila uplašena da će Apatince stići kazna za nestvarne promašaje, ali je pobednik rešen petnaestak minuta pre kraja kada se u gužvi najbolje snalazi šesnaestogodišnji Dragan Stančević koji matira golmana gostiju. Tačku na ovaj meč stavlja Stefan Ožegović pogotkom u poslednjim trenucima utakmice za konačnih 3:0.

Veoma važna pobeda Mladosti u borbi za opstanak, a “đavoli” su se ovim trijumfom bodovno izjednačili sa ekipom Tekstilca, dok poslednja dva mesta na tabeli zauzimaju Tavankut i Subotica.

U narednom 13. kolu Vojvođanske lige – grupa “Sever” Mladost putuje u Gložan na megdan ekipi Budućnosti koja deli drugo mesto na tabeli. Meč je na programu u nedelju, 6. novembra.