“МЛАДОСТ” ПОКВАРИЛА СТОПРОЦЕНТАН УЧИНАК АПАТИНСКИХ РУКОМЕТАША

APATIN RUKOMET SPORT VESTI

Рукометаши “ПИК Пригревице” ће сутра од 19 часова у хали Основне школе “Младост” одиграти првенствени меч шестог кола Друге лиге север против “Славије” из Новог Сада. Пригревчани су тренутно пети на табели са три победе и два пораза, док су гости на лидерској позицији и од старта првенства знају само за победу.

Рукометаши Апатина су јуче, 11. новембра у Бачком Јарку одиграли првенствени меч шестог кола Прве лиге север против домаће “Младости” и претрпели први пораз од старта шампионата. Доаћа екипа је славила резултатом 38:34 и тако покварила стопроцентан учинак Апатинаца у текућој сезони.

Апатински рукометаши са на полувреме отишли са четири гола предности, резултат је био 14:18, али је у наствку домаћа екипа успела да стигне и преокрене резултат, а меч су преломили у последњих десет минута утакмице. Најефикаснији у редовима РК “Апатин” је био Ољача са једанаест голова, а један мање је постигао капитен Југослав Крец.

Апатинцима је ово први пораз од старта првенства, а већ у недељу, 15. новембра их очекује још један тежак меч. Они ће у апатинској спортској хали од 17 часова играти против трећепласиране “Херцеговине”.