МЛАДИ КАЈАКАШИ „ПАНОНИЈE“ УЧЕСТВОВАЛИ НА РЕГАТИ У КАЊИЖИ – БОЈАНА КОВАЧЕВИЋ ОСВОЈИЛА ДРУГО МЕСТО

Млади кајакаши КК „Панонија“ Апатин протеклог викенда такмичили су се на 47. Кајакашкој регати одржаној у Кањижи у организацији кајакашког клуба „Братство“.

Млада кајакашица Бојана Ковачевић остварила је одлично друго место у трци МК 500 м за девојчице рођене 2011. године и тиме остварила најбољи пласман апатинских такмичара. Дајана Уртајл освојила је 4. место у трци кадеткиња на 500 м. У трци пионирки Соња Уртајл је, након фотофиниша, заузела пето место.

У категорији кадета за млађе кајакаше наступили су Марко Ковачевић и Михајло Мандић. Младе апатинске кајакаше тренира искусни Јово Мандић, а већ наредног викенда пред њима је такмичење у Сенти.

КК „Панонија“ ће ове године прославити 75. година рада, а у овим младим кајакашима се можда крије будући нови апатински олимпијац. Све док буде нових нараштаја млађих кајакаша будућност КК „Паноније“ Апатин је сигурна.