MAKSIMALAN UČINAK KOŠARKAŠA DUNAVA, NAKON 7. KOLA, SLEDI GOSTOVANJE U KIKINDI

APATIN KOŠARKA SPORT VESTI

Košarkaški klub Dunav je u okviru 7. kola Druge regionalne lige grupa Sever dočekao ekipu Vojvodine iz Novog Miloševa i savladao ih ubedljivo sa 92:53(48:22). Nakon ovog meča Dunav je usamljen na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom, a u narednom meču putuje u Kikindu koja ima skor od 2 pobede i 5 poraza.

Već po izlasku ekipa na parket mogao se naslutiti konačan ishod meča, pošto su gosti u Apatin doputovali sa smo sedmoricom igrača. Od samog starta meča domaćini prave razliku koju povećavaju iz četvrtine u četvrtinu, da bi ona na kraju iznosila 39 poena u korist domaćeg tima.

O raspodeli minutaže u domaćoj ekipi govori i to da su se svi igrači upisali u listu strelaca, a najefikasniji među njima bili su Matijević sa 16 i Deak sa 15 poena. Kod gostiju jedini raspoloženi za igru su bili Mišković koji je zabeležio 17 i Simonović sa 13 poena.