KOŠARKAŠKA LEKCIJA U APATINU, JEDINSTVO KAO GRUPA GRAĐANA

APATIN KOŠARKA SPORT VESTI

Košarkaši Dunava na korak su bliže da obezbede opstanak u Prvoj košarkaškoj ligi Vojvodine jer su sinoć na svom terenu savladali Jedinstvo iz Novog Bečeja sa 74:62, po četvrtinama: 27:16, 20:17, 14:11 i 13:18. Apatinci su pitanje pobednika rešili u provom poluvremenu kada su dominiral i goste nadigrali u svim elementima košarkaške igre, pa su zasluženo otišli na odmor sa 14 koševa prednosti.

Gosti su izgledali kao loše organizovana grupa građana nad kojom na momente ni trener nije imao kontrolu pa se bolja partija od njih nije mogla ni očekivati. Utakmica koja je bila puna tenzije jer su sudije puštale nešto prljaviju igru gostima, ali pobeda Apatinac ni jednog momenta nije došla u pitanje. Ono što Dunav nije uspeo da ostvari u ovom meču je pobeda sa 18 i više kako bi u krugu bili bolji od Jedinstva.

Do kraja je ostalo tri kola. Apatinci će gostovati u Futogu i Bačkoj Topoli, a kod kuće će igrati protiv Slovena iz Rume. Jedna pobeda u ova tri meča bi im definitivno obezbedila opstanak.