JALOVA IGRA DINAMA

APATIN SPORT VESTI

I pored solidne igre u polju, Sonćani su u 26. kolu, na gostovanju u Somboru kod OFK Metalca visoko poraženi. Po pravilu, drugi dio proletnog dela prvenstva Dinamu je zbog odlaska nekoliko prvotimaca na sezonske poslove u inostranstvo vrlo problematičan. Na to se nadovezao i izostanak dvojice kartoniranih, a kapiten Željko Tadijan je zbog zdravstvenih tegoba za duže vreme izgubljen za fudbal. Igra Dinama u Somboru nalikovala je onoj iz zadnjeg odigranog kola protiv Panonije u Sonti. Plavi su dobro igrali u polju, napadali, ali jalovo. Napade su završavali bez, ili sa vrlo mlakim šutevima, koji nisu pošteno ni zagrejali golmana Metalca. Jedini gol postigao je Komadina. S druge strane, protivnici su nemilosrdno kažnjavali njihove greške u odbrani, a konačni rezultat od 5 – 1 (3–1) je prema igri i previsok. Ovim porazom plavi su ybog gol-razlike pali na 12. mesto, a nalaze se u grupi od 5 klubova sa po 26 bodova. Fudbaleri Terekveša se vraćaju s bodom iz Aleksa Šantića. Domaćini su poveli već u 4. minutu, što nije zbunilo Svilojevce. Golovima Jelisavca u 16. i 29. minutu preokrenuli su rezultat i na odmor otišli uz minimalno vođstvo. Domaćini su u 60. minutu izjednačili na 2 – 2, što je bio i konačni rezultat, kojim je prekinut niz Terekveša od četiri uzastopne pobede. Svilojevci i dalje sigurno drže 3. mesto. Na 7. mestu je Partizan, koji je u Kupusini protiv drugoplasirane Mladosti osvojio bod, najnepopularnijim rezultatom. Jedinstvo je na Ribarevu pružilo žestok otpor lideru Liparu, ali nije uspelo izvući ništa više od časnog poraza od 0 – 2 i učvrstiti poziciju fenjeraša.