GRUBOR OSTAVIO BODOVE U APATINU

APATIN RUKOMET SOMBOR SPORT VESTI

U 13. kolu prve rukometne lige Vojvodine rukometaši Apatina su savladali Železničar iz Inđije sa 28:27 (14:13) i tako im se revanširali za poraz jesenas u Inđiji. Nakon što je Rukometni savez Srbije kaznio trenera plavo-belih Igora Desnicu sa višemesečnom zabranom treniranja i rukovođenja ekipom, u ulozi trenera na ovoj utakmici oprobao se predsednik Vladimir Đukić. Odličan start domaćina rezultirao je sa prednošću od 10:5, ali nakon toga Železničar dolazi do svoje igre i sve do kraja poluvremena vodila se žestoka borba za svaki go. U drugom delu ista slika kao u prvom, jake odbrane i velika požrtvovanost i jedne i druge ekipe. Kada je domaćin na tri minuta pred kraj preko Draškovića došao u prednost od 3 gola izgledalo je da će to biti mirnih tri minuta utakmice, ali onda sa nekoliko loših odluka Ristovski i Popov vraćaju Inđijce u igri te su gosti imali poslednji napad i šansu da osvoje bod na ovom meču. Poslednji šut na meču imalo je desno krilo gostiju iz Inđije ali je Grubor odličnom odbranom sačuvao svoju mrežu i doneo sva tri boda plavo-belima. Najefikasniji bio je Drašković sa 7, a pratili su ga Beslać sa 6 i Krec sa 5 postignutih pogodaka. Narednog vikenda pred apatincima je još jedan veliki ispit, oni će otputovati u Sečanj ekipi Hercegovine.