Danas je kod Apatina održana 5 Lička olimpijada.Učestvovale su 22 ekipe iz svih krajeva Srbije,Bosne i Hrvatske.Ovogodišnji ekipni pobednik je ekipa “Džimi Komerc”-a iz Prigrevice koja je u finalu nadvlačenjem konopa savladala ekipu “Prkoški Vitezovi” iz Bosanskog Petrovca.
Nakon svečanog defilea, manifestaciju je otvorio predsednik opštine Apatin Živorad Smiljanić, a prva disciplina je bilo takmičenje najmlađih u trci u vrećama.Za ovu disciplinu se prijavilo 13 dečaka a pobedio je desetogodišnji Boško Banović iz Apatina.
Takmičenje je nastavljeno u disciplinama :vučenje kuke, skok u dalj iz mesta, skok u vis iz mesta, pretezanje štapa, hodanje po brvnu, obaranje ruke, penjanje na stožinu, bacanje kamena s ramena i nadvlačenje konopa.Skuvano je 500 porcija pasulja i ispečeno tridesetak jaganjaca, manifestaciju je posetilo preko 1500 posetilaca.
Rezultati
Vučenje kuke:
1.Saša Stanić-“Džimi Komerc” Prigrevica
2.Milan Vidak –“Vukovi” Vojvoda Stepa
3.Đorđe Nikšić-“Prigrevčani “-Prigrevica
Skok u dalj iz mesta:
1.Aleksandar Bundalo-“Džimi Komerc” Prigrevica 3,24 m
2.Danijel Popović “Prkoški Vitezovi” Bosanski Petrovac 3,16 m
3.Ratomir Bastić “Zavičajni dan” Ledinci 3,09 m
Pretezanje štapa:
1.Dalibor Zelen-“Džimi Komerc” Prigrevica
2.Dragan Zubac-“Prkoški Vitezovi” Bosanski Petrovac
3.Miloš Milanović-“Stefan I div”Užice
Hodanje po brvnu:
1.Željko Jeremić –Ćiro lička kaldrma-Drvar iz Beograda
2.Alen Pavlović –“Prigrevčani” iz Prigrevice
3.Milan Prodanović-“Džimi Komerc” Prigrevica
Obaranje Ruke:
1.Marko Todić-“Vukovi” Vojvoda Stepa
2.Ivan Glidžić-“Džimi Komerc” Prigrevica
3.Dalibor Stančević-“Stefan I Div” iz Užica
Skok u vis iz mesta:
1.Danijel Popović-“Prkoški Vitezovi” –Bosanski Petrovac
2.Radovan Vidačić-“Zavičajni dan” –Ledinci
3.Aleksandar Bundalo-“Džimi Komerc” Prigrevica
Penjanje uz stožinu:
1.Jovan Stupar “Prkoški Vitezovi” –Bosanski Petrovac
2.Milan Prodanović -“Džimi Komerc” Prigrevica
3.Slavko Vuković -“Zavičajni dan” –Ledinci
Bacanje kamena sa ramena:
1.Miloš Marković -“Džimi Komerc” Prigrevica 14,17 m
2.Nedeljko Stojković-“Prkoški Vitezovi” –Bosanski Petrovac 13.00 m
3.Svetko Škondra -“Zavičajni dan” –Ledinci 11,70
Nadvlačenje konopa:
1.“Džimi Komerc” Prigrevica
2.“Prkoški Vitezovi” –Bosanski Petrovac
3.“Stefan I div “Užice