DVE POBEDE MARIANE ČEGAR LUKIĆ, DRUGO MESTO RAJMONDA HALAJA, BRONZA ZA ĐURU BORBELjA I TIHAMERA SIRAKA

Članovi Atletsog kluba “Apatin” nastavljaju sa ostvarivanjem kvalitetnih rezultata, proteklog vikenda nastupali su na takmičenjima u Hrvatskoj, Rumuniji i Srbiji.

Najuspešnija je bila Mariana Čegar Lukić koja je ostvarila dve pobede u dva dana, u subotu je trijumfovala u Osijeku (Hrvatska) na trci Vatrogasni cener, Mariana je ostvarila ubedljivu pobedu na stazi u dužini od 10 kilometara ispred domaćih takmičarki Dubravke Vešligaj i Vlaste Lončarić. Na takmičarskoj trci posle godinu dana nastupio je i Goran Čegar koji je zauzeo četvrto mesto sa malim zaostatkom iza tri prvoplasirana takmičara iz Hrvatske.

Mariana je u nedelju nastavila pobednički niz, pobedom uz oboren rekord staze na izuzetno zahtevnoj 4. Vršačkoj trci uz stepenice, ona je pobedila ispred prošlogodišnje pobednice i dosadašnje rekorderke staze Dragane Marinković iz Leposavića i trećeplasirane Marije Kanački iz beogradskog Partizana.

Rajmond Halai osvojio je drugo mesto u sveukupnom plasmanu na međunarodnom maratonu koji je održan u Aradu (Rumunija), on je po izuzetno toplom vremenu ostvario dobar rezultat.

Tihamer Sirak u subotu je nsatupio na trci u Segedinu gde je osvojio treće mesto na 10,5 kilometara.

Juče je u Nišu održan tradicionalni 20. Niški polumaraton, na kojem je nastupio Zoran Radičanin.
Na stadionu “Karađorđe” juče je održano Prvenstvo Vojvodine za seniore i seniorke među kojima su nastupila i tri člana Atletskog kluba “Apatin”, najuspešniji je bio Đuro Borbelj koji je osvojio bronzanu medalju na 3.000 metara iza predstavnika AK Vojvodina, Vladimira Kostića i Aleksandra Ostojića, u istoj trci Damir stojanov zauzeo je šesto mesto. U trci na 800 metara Tihamer Sirak je zauzeo četvrto mesto.

Narednog vikenda održava se finale Kupa Srbije za seniore i seniorke u Sremskoj Mitrovici (4. i 5. jun), gde će u trci na 3.000 metara sa preprekama nastupiti Đuro Borbelj, koji se u finale plasirao na osnovu rezultata ostvarenog na Kupu Vojvodine.

Treba istaknuti da takmičati AK Apatin, troškove za učešće na svim gore navedenim takmičenjima osim na Prvenstvu Vojvodine, finansiraju sopstvenim sredstvima.

Rajmond Halai prvi s leva na pobednickom postolju u  Aradu Goran Čegar u sredini Mariana Cegar Lukic Osijek 28.05