ДВЕ МЕДАЉЕ ЗА АТЛЕТСКИ КЛУБ АПАТИН НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ ЗА СЕНИОРЕ

Сребрно и бронзано одличје за Ђуру Борбеља

После сјајних резултата младих атлетичара у Сплиту и Сремској Митровци, сениори Атлетског клуба Апатина, на најбољи начин затворили су викенд који је иза нас, сјајним наступом на Првенству Србије у атлетици за сениоре и сениорке, које је одржано у Крушевцу, 24. и 25.08.2019. године и добрим тркама у Руми и Осијеку.

На Првенству Србије за сениоре и сениорке, које је одржано у Крушевцу, наступила су три члана Ђуро Борбељ у дисциплинама 3000 метара и 3000 метара са препрекама, Мирослав Пешић, у тркама на 3000 м и 5000 метара и Филип Демић на 800 метара.

Најуспешнији је био Ђуро Борбељ који је освојио две медаље, сребрну медаљу у трци на 3000 метара са препрекама, са резултатом 9 минута и 43 секунди и бронзаану у трци на 3000 метара са резултатом 8 минута и 51 секунда. Мирослав Пешић заузео 12. место на 3000 м (10 минута и 9 секунди) и 13. место на 5000 метара (17 минута и 53 секунде), док је Филип Демић на 800 метара, заузео 17. место ( 2 минута, 10 секунди и 67 стотинки).

Атлетски клуб Апатин до сада у 2019. години, има освојене три медаље на Првенствима Србије за сениоре, поред две Ђуре Борбеља, шампионску титулу и златну медаљу освојио је Жељко Кончар , на Првенству Србије у ултрамаратону на 6 сати, које је одржано на Ади Циганлији у марту месецу.

Овог викенда (субота 24.08.) у Руми је одржан 3. Румски полумаратон, где су у штафетној трци треће место освојили чланови АК Апатин, Жељко Пековић, Немања Ђурић и Стефан Живковић, поред њих у Руми су  на полумаратонској стази (21 км и 097 метара), наступили Снежана Милошевић другопласирана у старосној категорији (1 сат 43 минуте и 13 секунди), и  Радичанин Зоран који је такође заузео друго место у старосној категорији (1 сат 29 минута и 25 секунди), Саша и Лола Антић,

У суботу је у Осијеку одржана трка „Sunset Run“, на којој су успешан наступ имали Марија Бубало и  Предраг Вејин, који су истрчали трку у дужини од 14 километара.

Наредног викенда Горан Чегар, у својству вође сениорске атлетске репрезентације Србије, одлази на Светско првенство на 50 километара, које се одржава у Румунији (Брашов), 01.09.2019. године, нашу екипу чиниће мушка и женска екипа која ће бројати по три члана.