ДУЊА СРБЉАНИН ПОБЕДНИЦА КАТЕГОРНОГ ШАХОВСКОГ ТУРНИРА

У просторијама апатинске Канцеларије за Младе одржан је још један у низу шаховских турнира, који је организовао Шах клуба “Велемајстор”, па се са правом може констатовати да је шах постао један од најмасовнијих и свакако омиљених спортова апатинске деце.

На категорном турниру за освајање треће шаховске категорије учествовало је десет младих шахиста, а турнир је свечано отворила репрезентативка Србије Гајчин Марина, повлачењем првог потеза. Одиграно је девет кола са темпом игре од 60 минута по играчу, а четворо првопласираних у коначном пласману освојило је трећу категорију.

Прво место са седам освојених бодова заузела је Дуња Србљанин, друго место је освојио Бојан Голубовић, трећи је Душан Дотлић а четврто место припало је Анђелији Радишић.

Овај турнир је уједно био и одлична припрема пред кадетско Првенство Војводине које ће се од одржати од 12. до 16. фебруара у Новом Саду, а на којем ће апатински спорт представљати девет младих шахиста.