ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ АТЛЕТИЧАРА, КОНЧАР ПРВАК У УЛТРАМАРАТОНУ

Протеклог викенда чланови АК Апатин учествовали су на Првенству Србије у ултрамаратону на 6 сати трчања које је одржано у Београду (Ада Циганлија) и на 6. Трци за дечији осмех која је одржана у Каменичком парку.

На Ади Циганлији је у суботу 09. марта 2019. године, у организацији АРК Екомаратон из Београда, одржано званично Првенство Србије у ултрамаратону на 6 сати, на којем је у сениорској конкуренцији убедљиво тријумфовао члан АК Апатин Жељко Кончар. Жељко Кончар је за 6 сати истрчао одличних 80 километара и 11 метара и на тај начин оборио досадашњи рекорд Србије у овој дисциплини, друго место заузео је Мате Срђан такмичар из Београдског атлетског клуба са резултатон 74 километра и 845 метара, док је трећепласирани био такмичар из атлетског клуба Палиго Палус, Едвард Халас са резултатон 74 километра и 472 метара. Технички делегат Атлетског савеза Србије на такмичењу био је Горан Чегар.

У Каменичком Парку у недељу 10.03., одржана је 6. Новосадска трка за дечији осмех која је имала сортско-хуманитарни карактер који је окупио рекордан број учесника, где је АК Апатин имао улогу једног од суорганизатора, а на којем је наступио велии број чланова клуба. У трци сениорки на 4 километара убедљиво прво место освојила је чланица АК Апатин, Александра Буркановић у истој трци Немања Ђурић заузео је 8. место. У трци на 10 километара наступила је Марија Бубало чланица клуба и представници тркачке групе Добро јутро Апатине.

У дечијим тркама предвођени тренерима Бојаном Томашевићем и Зораном Чегар, наступило је 12 младих атлетичара и атлетичарки полазника бесплатне школе АК Апатин и који су имали успешан наступ. Милош Дрековић победио је у трци ученика трећих разреда на 400 метара, у трци предшколаца Јована Куриџа освојила је треће место. Високе пласмане и близу медаља су били Милица Занзе, Јелена Куриџа, Немања Ковачевић, Уна и Хана Чегар.

За викенд испред нас Атлетски клуб Апатин очекује много активности. Сениори наступају на Првенству Србије на 10 километара, које се одржава у Крушевцу, у недељу 17.03.

У недељу 17.03. одржаће се традиционални међународни 4. Прекогранични ултрамаратон, Апатин – Осијек (50 километара), са стартом у 11.00 часова у Апатину (Бања Јунаковић) и циљем у Осијеку, где ће се одржати свечана церемонија проглашења победника. Традиционални прекогранични ултрамаратон АК Апатин, реализује заједничким снагама са партнерима Удругом Здраво трчање из Осијека.

У суботу 16.03. са почетком у 10.00 часова у великој сали Скупштине Општине Апатин, биће одржана редовна годишња скупштина Атлетског клуба Апатин.