DINAMO POBEDIO NA STARTU NOVE SEZONE

APATIN FUDBAL SPORT VESTI

Na startu prvenstvene sezone 2014/15 Dinamo je u Sonti ugostio Rastinu 1918. Posle dobre igre i pobede oko 150 navijača je napustilo stadion zadovoljno viđenim. Njihovi ljubimci, koji su letos ostali bez šestorice pojačanja iz Apatina i bez predsednika kluba, odlično su odigrali utakmicu, posebno u drugom poluvremenu, kad su bili brojčano slabiji.
U prvom poluvremenu su mreže mirovale, iako je stvoreno nekoliko zrelih šansi na obe strane. Već u 47. minutu, nakon nabačene lopte pred gol Rastine, u gužvi je udaren jedan gostujući igrač. Na opšte iznenađenje, sudija Rakić je crveni karton pokazao kapitenu plavih Tadijanu, koji je od mesta događanja bio udaljen nekoliko metara. Tadijan je predao kapitensku traku Josipu Galu i mirno napustio teren.
Ovaj potez, kako se pokazalo, dodatno je motivisao Sonćane. Već u 55. minutu Gal je iz drugog pokušaja realizovao opravdano dosuđen penal. U prvom pokušaju golman Rastine je odbranio Galov oštar udarac, ali su pre vremena dvojica igrača Rastine ušla u kazneni prostor, pa je izvođenje ponovljeno. Samo minut kasnije rekonvalescent Kmezić je povećao prednost na 2 – 0. Gosti se pogotkom u 57. minutu vraćaju u igru, a sudbinu im je 6 minuta kasnije zapečatio drugi povratnik, Klipa. Do kraja utakmice protivnici su naizmenično napadali, a pogotkom u samom finišu utakmice gosti su samo ublažili poraz. Sudija Rakić iz Apatina, osim kardinalne greške prilikom isključenja Tadijana, odlično je vodio utakmicu.
U opštinskom derbiju na Ribarevu Jedinstvo i Partizan iz Kupusine podelili su bodove rezultatom 1 – 1.