DERBI PRIPAO APATINCIMA, PRVI PORAZ LAVOVA U SEZONI

U derbiju 24. kola Druge rukometne lige Srbije – grupa Sever apatinski rukometaši savladali su na svom parketu lidera šampionata ekipu Lavova iz Bačke Palanke rezultatom 24:23 (11:11) i na taj način im naneli prvi poraz u ovoj sezoni.

U meču bez rezultatskog značaja, gde su oba tima tri kola pre kraja prvenstva osigurala plasman u viši rang takmičenja, otvaranje susreta bilo je u znaku domaćih. Sredinom prvog poluvremena plavo-beli su uz sjajnu odbranu imali 9:3, a moglo je biti i ubedljivije da je ove sezone sjajni Marko Čabai imao više koncentracije u nekoliko kontaranapada. Kvalitetna ekipa iz Bačke Palanke se do odlaska na odmor potpuno konsolidovala i izjednačila rezultat.

Iako su i jedni i drugi na ovom meču bili lišeni pomoći nekoliko bitnih igrača (Apatin je igrao bez Milojevića, Kljajića i Ćirića, a Lavovi bez Čupkovića i Vignjevića), akteri derbija su apatinskoj publici priredili odličan rukomet. Drugo poluvreme se igralo gol za gol. Zoran Mandić je drugih 30 minuta igrao pod pritiskom sa dva isključenja zarađena u prvom delu igre, ali je i pored toga sa pozicije srednjeg beka, u odsustvu kapitena Milojevića, odlično razigravao saigrače. Rađenović se raspucao, pogodio nekoliko bitnih šuteva i sa 9 postignutih golova bio najefisasniji kod domaćih, dok je Čabai na svoj konto dodao 8 pogodaka. Kod gostiju je odličan meč odigrao Strahinja Petrović koji se 12 puta upisao u strelce. Petnaestak sekundi pre kraja gosti nisu uspeli da iskoriste napad, a domaćin je sačuvao loptu do kraja i slavlje je moglo da počne.

U narednom 25. kolu Druge rukometne lige Srbije – grupa Sever, Rukometni klub Apatin gostuje devetoplasiranim Putincima.