BRUKA NA OPŠTINSKOM DERBIJU U SONTI

U 22. prvenstvenom kolu u Sonti su se sastali Dinamo i Terekveš. Odigrana utakmica je bila prava poslastica za oko 350 gledalaca. Igralo se žustro, beskompromisno, obostrano napadački, varnice su sevale na svakom delu terena, pa je odlični sudija Zeljković podelio pet žutih kartona zbog preoštrih startova i još dva zbog nesportskog ponašanja i prigovora. Posle 90 minuta pravog fudbalskog rata jedino je rezultat bio miroljubiv, 1 – 1 (0 – 0). Plavi su prednost ostvarili golom kapitena Tadijana u 64. a gosti su izjednačili golom Jelisavca iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 82. minutu. Prezadovoljni gledaoci su velikim aplauzom nagradili izlazak igrača obe ekipe sa terena, a onda je usledilo „treće poluvreme“ i neviđena bruka. Uz veliki pritisak vodstva i igrača Terekveša zvanična lica su utvrdila da je trener Dinama Željko Vidaković u ekipu postavio dvojicu igrača koji nisu imali pravo nastupa, a igrali su na tuđe takmičarske legitimacije, što je svima promaklo u postupku identifikacije igrača pre utakmice. Ružna strana ove situacije bilo je i ponašanje jednog dela igrača iz Apatina, koji nastupaju za ekipu Terekveša. Uz mnoštvo vulgarnosti pokušavali su se i obračunati sa pojedinim Apatincima koji igraju za Dinamo, u čemu je prednjačio korpulentni Goran Runjaić. Za svaku pohvalu je ponašanje veterana Bojana Jelisavca i Dušana Jakovljevića, koji su na svaki način nastojali smiriti ovu nemilu situaciju. Sonćane zbog ovako nepromišljenog poteza zasigurno očekuje rigorozna kazna od strane takmičarskih organa Lige. Preostale ekipe iz opštine igrale su sa promenljivom srećom. Partizan se u Kupusini razmahao i goste iz Koluta potukao sa 6 – 1, a Jedinstvo je u Ruskom Krsturu poraženo sa 0 – 6.