BRATSTVO POBEDILO TSC, PRIGREVČANI PRVI NA TABELI

Fudbalski klub Bratstvo je u subotu na svom terenu dočekao ekipu TSC-a iz Bačke Topole i ubeležio novu pobedu od 2:1(2:0) i tako zaseo na prvo mesto Srpske lige sa dva boda prednosti u odnosu na Omladinac iz Novih Banovaca. Prigrevčane u vođstvo dovodi Vejinović koji postiže pogodak nakon odlično uvežbane akcije iz prekida, da bi u 23. minutu Erak prošao po strani i uputio idealan centaršut u srce šesnaesterca koji Šveljo kruniše pogodkom i dovodi Bratstvo u prednost od 2:0. Gosti su se pokazali kao dobra i organizovana ekipa, ali im rastrčani Prigrevčani nisu dopustili da stvore priliku za postizanje gola sve do 93. minuta kada Todorić postiže pogodak iz mrtvog ugla i postavlja konačan rezultat od 2:1. Domaćin na ovom meču zasluženo trijumfuje pošto je bio bolji u svim segmentima igre iako oslabljen izostankom Ivanovića, Fabera i Noskovića, ali i sa povređenim Grabežom koji je odigrao svih 90 minuta.

Da ne prođe sve u lepom ambijentu pobrinuli su se Vejinović i Cvetković koji su nakon koškanja u 80. minutu zasluženo dobili po crveni karton pa su obe ekipe utakmicu završile sa po 9 igrača.

Bratsvo u narednom kolu gostuje u Sremoskoj Mitrovici kod ekipe Radnički.