BRATSTVO GOLOVIMA STOJŠIĆA I MAKARA SAVLADALO MLADOST

Mladost i Bratstvo su u okviru 13. kola Bačke zone odigrali komšijski derbi u kome je Bratsvo osvojilo sva tri boda pobedivši sa 2:1. U narednom kolu Mladost će na put u Pačir, dok će Bratstvo na svom terenu dočekati drugoplasirani Bečej 1918.

U prvih 15. minuta videli smo po nekoliko prilika za obe ekipe, a najbolje nisu iskoristili Bursać za Mlados odnosno Mandić za Bratstvo. U 25. minutu svoju upornost iskoristio je Stojšić i levom nogom poslao loptu u mrežu pored Rašete i tako doveo prigrevčane u vođstvo od 1:0. To je bilo sve što smo videli do odlaska na pauzu kada su golovi u pitanju, u 33. minutu kapite Mladosti Bursać je zaradio direktan crveni karton pa su apatinci u nastavku morali da igraju sa igračem manje.

Igrao se početak drugog dela kad je Rapaić prelepim golom iz slobodnog udarca savladao Ićitovića i izjednačio na 1:1. Terensku inicijativu Bratstva u 75. minutu koristi Makar i postavlja konačnih 2:1 i na taj način obezbeđuje dva boda razlike u odnosu na prvog pratioca, Bečej.