БРАТСТВО 1946 – KОЗАРА 3:1

Фудбалери пригревачког ФK Братство 1946 забележили су победу у Српској лиги Војводина, пошто су на домаћем терену савладали екипу ФK Kозара из Банатског Великог Села са 3:1 (1:0).

Братство је био бољи ривал, стварао прилике, имао сигурну предност, али је екипа Kозара у завршници сусрета, у 71. минуту изједначила и на кратко унела нервозу и резултатску неизвесност. Последњих десетак минута сусрета припао је домаћим фудбалерима који су доминирали на терену и стварали многобројне шансе, од којих су 2 завршиле у голу гостију.

Стрелци за ФK Братство 1946 били су Швељо у 8., Макар у 86. и Зечевић у 90. минуту. Jедини гол за госте је постигао Петровић у 71. минуту.

Пригревчани после три одиграна кола имају 4 уписана бода, уз једну победу, реми и пораз.

Стрелци: Швељо (8), Макар (86) и Зечевић (90), за Братство 1946, Петровић (71) Kозара

БРАТСТВО 1946: Чучковић 7,5, Булатовић 7,5, Ресановић 7,5, Вејновић 8, Танасић 6, С. Вуковић 8, Н. Вуковић 7,5, (Зечевић 7,5), Пешевић 7, (Миличковић 7), Швељо 8,5, Станковић 7,5, Зорић 7, (Макар 7,5)

KОЗАРА: М. Ђаковић 7,5, Зечевић 7, Станаћев 6, (Чуданов 6), Бјелановић 6, Бунић 6, Н. Ђаковић 6, Чекић 6,5, Зељковић 6,5 (Живко), Петровић 7, Лисица 6,5 (Мисић), Војводић 6,5

Играч утакмице: Огњен Швељо