БРАНИЛАЦ ТИТУЛЕ ЗАУСТАВИО ПРИГРЕВЧАНЕ У ПОЛУФИНАЛУ КУПА ПФС

Јуче су одиграни мечеви полуфинала Купа Подручног фудбалског савеза Сомбор, у којима су се састали пригревачко “Братство 2019” и “Текстилац” из Оџака, као и сомборски “Раднички 1912” и “Станишић”.

У изузетно узбудљивој утакмици која је одиграна на стадиону Горан Несванулица – Клипи у Пригревици, домаће “Братство” је изгубило од “Текстилца” који брани титулу у овом такмичењу резултатом 2:3.

Гости из Оџака су повели у 27. минуту голом Шормаза, а изједначење је у завршници првог полувремена донео Макар. “Текстилац” је поново дошао до предности након само три минута игре у другом делу утакмице, а прецизан са беле тачке након спорне ситуације у казненом простору домаћих је поново био Шормаз.

У наставку меча судија Дражић из Бачке Паланке је због приговора и неспортског понашања искључио два играча “Текстилца”, а Макар је у 69. минуту донео ново изједначење. Бројчано ослабљени гости су успели и трећи пут на овом мечу да дођу до предности преко Шавије. Пригревчани су у надокнади времена имали пенал за изједначење, али је шут Вуковића са беле тачке завршио на пречки, па је Српсколигаш из Оџака изборио пласман у финале Купа Подручног фудбалског савеза Сомбор, где ће одмерити снагу са “Станишићем” који је победио “Раднички 1912” резултатом 0:1.