BLEDO IZDANJE BRATSTVA, POVREDE KLJUČNI FAKTOR PORAZA

U 27. kolu Srpske lige Vojvodina ekipa Bratstva iz Prigrevice poražena je na gostovanju u Bačkoj Topoli od ekipe TSC sa 3:0 (1:0). Prigrevčani su na ovom meču bili lišeni uluga Vejinovića, Grabeža, Fabera i Bursaća koji su zbog povreda morali da propuste ovo bitno gostovanje u borbi za ulazak u viši rang.

Domaćin je bolje otvorio meč i imao inicijativu tokom prvog poluvremena koja mu je u 45. minutu donela priliku da sa bele tačke dođu do prednosti, a siguran realizator bio je Silađi. Deset minuta kasnije TSC duplira prednost preko bivšeg igrača Bratstva, Eraka i dolazi do velikih 2:0. Konačan rezultat postvalja Zlatković koji je iskoristio odličnu akciju svog tima i u 88. minutu meča pogodio za 3:0. U drugom poluvremenu na povrede su se požalili i Nosković i Šveljo pa su Prigrevčani u nastavku morali i bez dvojice ponajboljih napadača.

Iako je Bratstvo poraženo razlika između njih i Novih Banovaca je ostala ista jer je Omladinac poražen na gostovanju u Pančevu od Železničara sa 2:1.

U subotu od 16 i 30 Bratstvo na svom stadionu dočekuje Radnički iz Sremske Mitrovice.