АПАТИНСКИ АТЛЕТИЧАРИ НАСТАВЉАЈУ СА ДОБРИМ РЕЗУЛТАТИМА

Четири медаље за младе чланове АК Апатин, сребрна медаља за АК Омладинца Пригревица на пролетном митингу пријатељства, победа Мариане Чегар Лукић на трци у Бечеју

Још један успешан викенд атлетичара и Апатинске општине, који су наступали на такмичењима у Сремској Митровици и Бечеју.

Наступ у Сремској Митровици први је имао Владимир Кнежевић који је у четвртак 18.04.2019. године, наступио на финалном републичком такмичењу у скоку у вис и освојио 7. место у конкуренцији од 14 финалиста. Владимир Кнежевић је и овај пут показао да има потенцијал за велике успехе, и да заједничким радом са професорицом Драганом Узелац може још да се напредује.

У суботу је у Сремској Митровици, одржан традиционални пролетни митинг пријатељства на којем је наступило више стотина атлетичара из Републике Србије и региона, међу којима и 20 младих атлетичара из апатинске општине, АК Апатин (14) и АК Омладинац Пригревица (6) који су предвођени тренером Бојаном Томашевићем, асистентом Зораном Чегаром у пратњи великог броја родитеља, остварили одличне резултате и освојили пет медаља.

Млади чланови АК Апатин освојили су четири медаље (2 златне и 2 сребрне), најмлађи представник на такмичењу Јована Куриџа освојила је две медаље, златну у скоку у даљ (2 ми 53 цм) и сребрну на 60 метара у својој старосној категорији са резултато 12 секунди и 22 стотинке. Милица Занзе наставила је са доминацијама освојивши убедљиво прво место у трци на 60 метара (9 секунди и 34 стотинке). Немања Ковачевић освојио је сребрну медаљу у дисциплини бацање вортекса са резултатом 34 м и 36 цм. Близу освајања медаља били су Милош Дрековић у дисциплинама 60 и 300 метара (5. и 6. место), Страхиња Сучевић на 60 метара (5. место). Запажене резултате оствариле су Елена Ћопић, Јелена Куриџа и Ива Рајић (60 метара и скок у даљ), Лена Рајић, Маријана Вилотић, Милица Ковачевић, Ања Мочковић (60 метара), Маша Рајић и Тара Личина (300 метара).

Атлетичари АК Омадинац Пригревица освојили су једну сребрну медаљу, Драгана Поповић у трци на 60 метара (9 сеунди и 55 стотинки), близу освајања медаље био је Бранислав Тадић на 60 метара (6. место са 8 секунди и 67 стотинки) и Николина Корица која је на 300 метара заузела 8. место, запажене наступе имали су Вук Ковјенић и Драган Зекић у дисциплини бацање вортекса и Милана Тадић на 60 метара.

У Бечеју је у суботу 20.4. одржана трка на путу 3. Бечејска десетка на којој је наступио велики број чланова АК Апатин и Добро јутро Апатин. Најуспешнија је била Мариана Чегар Лукић, која је истрчала прву трку после више од годину и по дана, и остварила победу у трци на 5 километара са резултатом 21 минут и 16 секунди у истој трци 13. место заузела је Лола Антић, 14. место освојила је Драгана Дишић. У мушкој конкуренцији на 5 километара, Мирослав Пешић освојио је 5. место (18 минута и 11 секунди), Немања Ђурић заузео је 7. место. У трци на 10 километара у женској конкуренцији 19. место заузела је Јелена Рашковић, 27. место Бранка Величковић, 30. место овојила је Алиса Бајић (2. у старосној категорији) и Марија Бубало, 32. место у укупном пласману (8. Место у категорији). У трци на 10 километара у мушкој категорији Саша Антић, освојио је 28. место у свеукупном поретку (2. место у старосној категорији), Горан Бајић био је 47. (2. Место у категорији), док је Жива Вијоглавин у укупном пласману освојио 52. место, Дејан Прибојан из Добро јутро Апатине заузео је 88. место. На такмичењу је наступило близу 300 такмичара и такмичарки.

Следеће недеље чланове АК Апатин очекује наступ на Првенству Србије у планинском трчању које се одржава на Каблару (субота 27.04), где ће наступити Мирослав Пешић (сениор) на 10000 метара и дебитант Ана Лукић (сениорка) на 7500 метара. Технички делегат АСС на такмичењу биће Горан Чегар.