АПАТИНЦИ ДОЖИВЕЛИ ДЕБАКЛ ПРЕД ПРЕПУНОМ ХАЛОМ! ЕКИПА ПОДЛЕГЛА ПРИТИСКУ ВАЖНОСТИ МЕЧА

APATIN KOŠARKA SPORT VESTI

У дербију 14. кола Друге регионалне лиге север група Б Кошаркашки клуб “Апатин” је на свом терену поражен од екипе “Петровград” резултатом 62:106. Био је ово дуел две првопласиране екипе чије су амбиције улазак у виши ранг такмичења, а важност утакмице и пуна хала као да су спутали Апатинце. Уз то, момци из Зрењанина су одиграли добру утакмицу, служио их је шут па су погодили укупно 18 тројки, десет у првом полувремену и осам у другом. У редовима плаво-белих најефикаснији је био Почуча са 15 поена, код гостију Видаковић је дао 18, а Шрајер 17 поена.

Тренер Кошаркашког клуба “Апатин” Далибор Ћопић је за радио “Дунав” рекао да је екипа подлегла притиску, и да је све што је договарано у припреми утакмице пало у воду након петнаестак минута игре.

-У најбитнијој утакмици за клуб ове сезоне, али слободно се може рећи и у историји клуба смо доживели дебакл и изгубили смо са великом разликом која није реалан однос снага две екипе. Нисмо приказали ништа добро, али желим да се захвалим свим гледаоцима који су дошли да нас подрже, јер је хала била испуњена готово до последњег места. Овим путем се јавно извиљавам за овај дебакл свима који су одвојили време и дошли да да нам дају ветар у леђа. Поносан сам што смо успели да анимирамо људе да нас подрже, али на жалост, једноставно смо се угасили и нисмо били достојни те подршке. Одговорност за овај пораз преузимам само ја, и нико више, рекао је Ћопић.

Он је додао да екипа наставља да ради и да се бори, јер су остале још три утакмице у лигашком делу, а потом и мечеви у плеј-офу.

-За викенд гостујемо екипи “Радивоје Кораћ” из Руменке, а потом до краја лигашког дела такмичења играмо две утакмице кући против Сивца и Карађорђева. У плеј-оф ипак нећемо пренети ни бод што реално отежава ситуацију, али нико нам неће одузети шансу да се боримо до краја, закључио је Ћопић.