APATINKE BOLJE OD SUBOTIČANKI , APATIN -SPARTAK 3:1

APATIN ODBOJKA SOMBOR SPORT VESTI VOJVODINA

Rezultatom 3:1 u setovima,  odbojkašice Apatina su u petom kolu Prve Vojvođanske lige pobedile lidera na tabeli NIS Spartak iz Subotice.Domaće odbojkašice su uspešno otvorile meč 6:1 na servis Une Tišme, potom su se ekipe smenjivale u vođstvu, da bi Spartak napravio razliku 20:15 i prvi došao do set lopte 24:19.Rezultatsku klackalicu je najavlia Sanja Meleš sa realizacijom kontranapada.Sve je funkcionisalo u redovima Apatina kako treba, od igre u polju, do bloka i napada.Apatinke poravnavaju rezultat na 24:24 .Subotičanke potom imaju novu set loptu 25:24..Naše odbojkašice imale su čvršće živce u igri nerava,nakon šest set lopti Spartaka, Apatin preko Sanje Maleš rešava prvu u svoju korist za totalni preokret 27:25 u prvom setu.
Drugi set Subotičke golubice počinju bolje,vode sa 8:5,kako set odmiče povećavaju tempo igre ali i uvećavaju vođstvo čvrstim blokom,jakim napadima 14:8.Drugi deo seta Spartak iskusno privodi kraju i pokazuje sav svoj talenat i kvalitet 25:17 za izjednačenje 1-1 u setvoima.
Početak trećeg seta igra se poen za poen.Na rezultatu 9:8 na servis dolazi Anđela Puškar i pravi razliku 13:8 za domaći tim.U tim momentima raspucala se i Jelena Dizija za koju gostujuće igračice nisu imale rešenje u bloku i odbrani.Apatinke održavaju prednost,servis je i u ovom setu kao i na celoj utakmici bio na visokom nivou.Predvođene Dizijom i Malešovom mlade odbojkašice Apatina su rešile treći set u svoju korist 25:21.
Treći set je bio najava da bi odbojkašice Apatina mogle do podviga i nove pobede u ovoj sezoni.
Četvrti set počinje u znaku apatinki koje na servis Anje Grozdanić prave razliku 7:1.Vodile su domaće odbojkašice sa 9:3,da bi se gošće stabilizovale i vratile u igru.Sredina ovog seta je protekla u nizu dugih poena,koji su podigli na noge veliki broj navijača u hali u Apatinu.Spartak nakon krajnjih napora zasuženo poravnava rezultat na 17:17,i potom vodi sa 18:17 istina i jedini put u ovom setu.
Finiš četvrtog seta i ujedno ove uzbudljive utakmice je pripao potpuno zasluženo domaćim igračicama.Nakon 110 minuta igre i poslednjeg poena koji je servisom osvojila Natalija Tomić moglo je da počne veliko slavlje najmlađeg tima u Prvoj Vojvođanskoj ligi čije su igračice na ovom meču sve do jedne zaslužile čistu desetku.

Izvor:Popović Miloš