ŽAK I ODŽACI IZBORILI PLASMAN U PODRUČNU LIGU

Zadnje, 26. kolo Međupštinske fudbalske lige Sombor – Apatin – Odžaci – Kula odigrano je po vrlo toplom i sparnom vremenu. Fudbaleri sonćanskog Dinama su gostovali kod lidera prvenstva, ekipe OFK Odžaci i odigrali možda i najbolju utakmicu u ovom prvenstvu. Neopterećeni, od svih otpisani, pružili su snažan otpor šampionima, a u prvom poluvremenu su češće napadali i imali zrelije gol-šanse. Jednu od njih je realizovao vispreni Mihaljev u 33. minutu. Na dvadesetak metara od gola Odžačana loptu je povukao korak-dva, a onda jakim i vrlo preciznim šutom pogodio nebranjeni deo mreže domaćina za prednost Sonćana. Domaćinima se posrećilo u prvom minutu nastavka. Jedna ne baš teška, već  uhvaćena lopta, vrataru plavih Smiljaniću se izmigoljila iz ruku i otkotrljala u mrežu za izjednačenje. Plavi su i dalje igrali čvrsto u odbrani, s opasnim kontranapadima, a u trenucima kad su svi očekivali kraj utakmice s nerešenim rezultatom, bek Dinama Krpjan jednu oštro nabačenu loptu, u želji da je izbaci u korner, oštrim udarcem glavom pogađa donji deo prečke, od koga se lopta odbila iza gol-linije i postavlja konačni rezultat: OFK Odžaci – Dinamo 2 – 1 (0 – 1). Tako su Sonćani, iako su po priznanju svih igrama zaslužili bolji plasman, ovo prvenstvo završili na 11. mestu. U derbiju odigranom u Svilojevu ekipa ŽAK-a iz Sombora bila je bolja od Terekveša i čistom pobedom od 2 – 0 osigurala plasman u Područnu ligu, zajedno sa liderom, ekipom OFK Odžaci. Igrači Jedinstva sa Ribareva poraženi su od imenjaka u Kolutu minimalnim rezultatom i završili prvenstvo na predzadnjem, 11. mestu.
Ostali rezultati: Aleksa Šantić – OFK Šikara    3 – 0, Rastina 1918 – Rusin 2 – 1, Dunav – Lipar 2 – 2 i OFK Metalac – Panonija 3 – 0