ВАЖНА ПОБЕДА АПАТИНАЦА У ПРВЕНСТВУ, СЛЕДИ ПОЛУФИНАЛЕ КУПА ВОЈВОДИНЕ ПРОТИВ СУПЕРЛИГАША

APATIN RUKOMET SPORT VESTI

Апатински рукометаши су синоћ на свом терену у оквиру десетог кола Супер Б лиге савладали екипу “Лавови” из Београда резултатом 33:31.

Апатинци су од почетка утакмице па све до 24. минута углавном били у водству, да би потом гости у једном моменту отишли на плус два, али су до полувремена наши рукометаши успели да изједначе (16:16). На старту другог дела утакмице играло се гол за гол, да би средином другог полувремена домаћин преломио утакмицу. Изабраници Владимира Ђукића су у том периоду направили осетнију предност од четири поготка, коју до краја меча нису испустили.

Најефикаснији у редовима плаво-белих био је Пилиповић са једанаест голова, шест је дао Јован Пеић Тукуљац а пет пута у стрелце се уписао Ољача.

Ово је веома важна победа за Рукометни клуб “Апатин”, којом су задржали прикључак са екипама из средине табеле. Наши рукометаши су са осам бодова тренутно осмопласирани тим лиге, а наредни првенствени меч ће одиграти 03. децембра у “Црвенки” против истоимене екипе која је на трећој позицији табеле.

Ипак, Апатинци ће пре овог комшијског дербија већ у среду, 30. новембра одиграти и полуфинале Купа Војводине. Плаво-бели ће у апатинској спортској хали угостити “Југовић” из Каћа, екипу која наступа у највишем рангу такмичења у Србији. Почетак полуфиналног дуела Купа Војводине је заказан за 20,30 часова, улаз је бесплатан, а из управе “Рукометног клуба “Апатин” позивају навијаче и љубитеље овог спорта да дођу у халу и подрже играче, али и да уживају у добром рукомету.