УСПЕШАН ВИКЕНД ЗА ПРИГРЕВАЧКЕ РУКОМЕТАШЕ И РУКОМЕТАШИЦЕ! ТАКМИЧЕЊА ПОЧЕЛА И ЗА МЛАЂЕ КАТЕГОРИЈЕ

Претходног викенда су наступале све селекције Рукометног клуба “ПИК Пригревица” и ЖРК “Пригревица”. Први на терен су у суботу изашли млађи пионири, дечаци рођени 2008. године који су први пут самостално, без старијих другара одиграли званичну утакмицу у Пригревици. Они су најпре победили вршњаке из Рукометног куба “Црвенка” резултатом 19:6, а након тога су савладали дечаке из суботичког “Спартака” са 9:6. Најбољи у редовима Пригревчана био је десни бек Александар Арбутина. Исти ривали ће се састати и у наредном колу, али овога пута у Црвенки.

Кадети су дан касније одиграли утакмицу првог кола у Црвенки, где су поражени од вршњака из Рукометног клуба “Црвенка” резултатом 23:16 (10:5), а победили су дечаке из Рукометног клуба” Сомбор” који играју ван конкуренције са 10:0. Кадети РК “ПИК Пригревица” следеће коло играју у Апатину, а противници ће им поред домаћег клуба бити и вршњаци из Мушког рукометног клуба “Сомборелектро”.

У исто време млађе пионирке Женског рукометног клуба “Пригревица” су на свом терену играле прво коло Лиге млађих категорија Војводине. Због техничких пропуста екипе Рукометног клуба “Темерин” и Рукометног клуба “Дероње” турнир није одрађен по плану, па су најмлађе Пригревчанке одиграле само једну утакмицу и то са Рукометни клубом “Лаки” из Црвенке коју су изгубиле резултатом 12:8. Утакмице наредног кола млађе пионирке играју у Темерину.

Сениорке Женског рукометног клуба “Пригревица” су на гостовању у Беочину славиле резултатом 19:31. Пригревчанке су меч почеле снажно и повеле са шест голова разлике, а на полувреме су отишле са два гола вишка 13:15. Након десетоминутног одмора девојке из Пригревице су заиграле јачу одбрану и из минута у минут се резултатски одвајале да би на крају оствариле убедљиву победу. Играчица утакмице је била Вања Човић. У наредном колу ЖРК “Пригревица” ће на свом терену угостити екипу из Новог Кнежевца.

Сениори Рукометног клуба “ПИК Пригревица” су у оквиру другог кола Друге рукометне лиге Север на свом терену победили РК “Сомбор” са 51:25 (25:14). Играч утакмице је био Душан Ћеран, лево крило пригревачког клуба. Друга везана победа је Пригревчане довела на врх табеле, а наредни меч ће играти против Рукометног клуба “Војвода Степа”.