USPEŠAN START SONĆANA

Sonćani su prolećnu polusezonu otvorili na najlepši mogući način. Pred oko 120 gledalaca su deklasirali blagog favorita, petoplasiranu ekipu Jedinstva 1947 iz Koluta, rezultatom od 4 – 0 (1 – 0). Utakmica nije bila lepa za oko, ali se igralo vrlo čvrsto i borbeno. U potpuno izjednačenoj igri, bez izrazitih gol-šansi, domaćini su postigli jedini pogodak u prvom poluvremenu. Spretni kapiten plavih Josip Gal u 28. minutu je prihvatio jednu odbijenu loptu i sa desetak metara, između nekoliko indolentnih protivničkih igrača, naprosto je zakucao u mrežu gostujućeg golmana. U nastavku su plavi pojačali pritisak, nametnuli svoju prepoznatljivu igru i nokautirali neugodnog protivnika. U 60. minutu Gal je strahovitim udarcem iz slobodnjaka s oko 25 metara pogodio donji deo prečke, lopta se odbila u leđa golmana Kolućana, pa u mrežu. Isti igrač je povisio na 3 – 0 iz opravdano dosuđenog penala u 76. minutu, a konačni rezultat od 4 – 0 postavio je samo 2 minuta kasnije. Pored postignuta četiri gola Gal je pružio odličnu igru u polju i bio pogonski motor Dinamovih napada. S pravom je poneo i epitet najboljeg igrača utakmice. Uspešni su bili i igrači Terekveša i Partizana. Svilojevci su na svom terenu zabeležili sigurnu pobedu od 3 – 0 nad OFK Šikarom, a istim rezultatom Kupusinci su slavili na gostovanju u Laliću. Jedinstvo sa Ribareva je u Riđici pretrpelo težak poraz od 0 – 6.