SONĆANSKI RUKOMETAŠI PORAŽENI U KRSTURU

TRLS – Bačka 6. kolo: RK „Rusin“ – RK „Sonta“ 32 – 26 (14 – 13)

Mladi Sonćani su u 6. prvenstvenom kolu gostovali u Ruskom Krsturu. Na  megdan „Rusinu“ su otputovali sa svega sedmoricom igrača i dvojicom golmana.
Već u samom početku utakmice pokazalo se da ni prvi golman Srđan Kuruc zbog neugodne povrede ramena neće moći nastaviti igru, pa ga je na golu zamenio mlađi brat Darko.
Iskusniji domaćini su znalački iskoristili ovaj hendikep Sonćana. Igrali su mirno i čekali njihove greške. Utakmicu su u svoju korist rešili sa dve serije, koje su im omogućile kardinalne greške najiskusnijih igrača u napadu gostiju.
U periodu od 9. do 15. minuta Sonćani nisu postigli ni jedan pogodak a mreža im se tresla 6 puta, pa ipak na odmor se otišlo s minimalnim vođstvom domaćina. Druga slična serija, od 19 – 16 u 39. do 24 – 16 u 43. minutu, konačno je prelomila utakmicu.
Najefikasniji u ekipi Sonćana bili su kapiten Želimir Apatinac sa 13 i pojačanje iz Apatina, mladi Raden Rađenović s 8 golova.