SONĆANSKI DINAMO ODIGRAO POSLEDNJU PRIPREMNU UTAKMICU

U poslednjoj pripremnoj utakmici za prolećni deo prvenstva u MFL Sombor Dinamoje u Sonti ugostio ekipu Jedinstva sa Ribareva. Ova utakmica je poslužila treneru Tadijanu za ozbiljniju proveru mogućnosti igrača koji su do sada imali manju minutažu u igri. Početna inicijativa je pripala gostima, ali bez ozbiljnioje opasnosti po gol Dinama. Plavi su nakon desetak minuta nametnuli gostima svoju već prepoznatljivu igru. Srednji red je pojačao pritisak, stvarale su se šanse, no, rezultat je ostao nepromenjen sve do 35. minuta. Tada je bljesnula desnica Marka Vidakovića i strahovitim šutom s udaljenosti od tridesetak metara očistila paučinu iz gornjeg levog ugla golmana Ćopića. Na 2 – 0  je povisio Tadijan iz penala pred sam kraj prvog poluvremena. U drugom poluvremenu su na teren istrčale sve Dinamove rezerve, a gosti su se otvorili i postigli dva gola. S druge strane i rezervni igrač Dinama Karajkov je u dva navrata vrlo atraktivnim udarcima zatresao mrežu Jedinstva. „Prezadovoljan sam današnjom utakmicom. Lakši protivnik od prethodnih omogućio mi je isprobavanje novih varijanti, uz maksimalno opterećenje fudbalera koji su do sada imali manju minutažu u igri. Rezultat nam nije bio u prvom planu, važnije mi je što se pokazalo da imamo 18 – 19 igrača na koje u svakom trenutku mogu najozbiljnije računati.“ – rekao je posle utakmice trener Dinama Željko Tadijan.