SONĆANIMA BOD IZ DVE UTAKMICE

U utakmici 27. kola MFL, pred nezapamćeno malim brojem navijača, Sonćani su na svom terenu izvukli samo bod protiv Aleksa Šantića. Gosti su utakmicu odigrali sa svega deset igrača, a po rečima njihovog trenera, zbog obaveza fudbalera veliki problem su im utakmice koje se igraju sredom. Zbog istog razloga i Dinamo je igrao oslabljen za nekoliko prvotimaca. Plavi su nastavili s nizom neefikasnih igara. Jalovo su napadali, a protivniku svojim greškama omogućavali da postiže golove. U 12. minutu su poveli golom Durakovića, a u 22. su bespotrebno skrivili penal iz koga su gosti izjednačili. U 40. minutu je Silađi zatresao mrežu Šantićana za vođstvo od 2 – 1, s kojim se otišlo na odmor. Izjednačujući gol gosti su postigli u 57. minutu nakon grube greške Dinamove odbrane. Dinamo je do kraja opasnije napadao, stvoreno je još nekoliko vrlo izglednih šansi, međutim, bez konkretnog završnog udarca i tih 2 – 2 su bili i konačan rezultat utakmice. Terekveš je u Svilojevu isprašio Ratkovčane s 5 – 1, Partizan je u Rastini deklasirao domaćina s visokih 8 – 0, a Jedinstvo je u Kruščiću zabeležilo poraz od 0 – 6. Terekveš je na tabeli usamljen na 3. mestu, Partizan je zadržao sedmo, Dinamo se popeo na 11. a Jedinstvo čvrsto drži fenjer, sa svega tri osvojena boda.

U subotu, u 28. kolu, Sonćani su gostovali u Ratkovu. Do samog polaska je bilo neizvesno da li će se okupiti dovoljan broj fudbalera, a na utakmicu se otputovalo sa 8 igrača i 3 golmana. Zato ne čudi što su plavi protiv jedne od najslabijih ekipa u tekućem prvenstvu zabeležili poraz od 0 – 5 (0 – 2). Dinamovci će se u narednom kolu od svojih navijača oprostiti u opštinskom derbiju protiv Partizana iz Kupusine, a u zadnjem će gostovati u Ribarevu.

Terekveš je u Kupusini postigao jedini gol vredan 3 boda i tako zadržao šanse da na kraju zauzme drugu poziciju. U sledećem kolu će ugostiti Jedinstvo, a u zadnjoj utakmici će na teško gostovanje u Kolut.

Jedinstvo je konačno zabeležilo i pobedu na Ribarevu, goste iz Rastine su isprašili sa čistih 5 – 0. U narednom kolu će na put bez nade u Svilojevo, a prvenstvo će završiti pred svojim gledaocima protiv Dinama.

Partizan će u nedelju u Sontu, a u zadnjem kolu će dočekati Graničara iz Riđice.