SONĆANI PORAŽENI, TEREKVEŠ ODNEO BODOVE IZ MONOŠTORA

U 18. kolu Međuopštinske fudbalske lige Sombor – Apatin – Odžaci – Kula u Sonti je gostovao apsolutni favorit i jedan od lidera prvenstva, ŽAK iz Sombora. Plavi su pred oko 200 gledalaca pružili vrlo žestok otpor favoriziranim gostima. U prvom poluvremenu su nekoliko puta ozbiljno zapretili golmanu Somboraca, a odbrana im je funkcionisala precizno, pa se na odmor otišlo bez pogodaka. U drugom poluvremenu isti odnos, sve do 60. minuta Tada su nakon velike gužve u šesnaestercu plavih gosti uspeli ubaciti loptu u mrežu danas vrlo solidnog golmana Smiljanića. Odmah potom novi šok za domaćine. Igru je zbog povrede napustio kapiten Tadijan, a već nakon minut-dva i njegova zamena Karajkov, zbog povrede mišića. Pošto je to bila treća izmena, plavi su zadnjih pola sata odigrali s igračem manje. Bez obzira na brojčanu neravnopravnost pojačavali su tempo, pa su stvorili i nekoliko vrlo izglednih šansi, a u zadnjem minutu golman Somboraca je nekako uspeo na samoj gol-liniji dohvatiti loptu koja mu je već prošla ispod tela i tako sprečiti izjednačenje. I pored poraza, publika je na izlasku s terena aplauzom nagradila igrače Dinama za izuzetnu borbenost. Dinamo je igrao u sastavu:  Smiljanić, Krpjan (L. Mihaljev), Bačić, Kljaić, Tadijan (O. Mihaljev), R. Mihaljev, Šarac (Karajkov), Andrašić, Kmezić, Gal, Brkin. Ekipa Terekveša je na teškom gostovanju u Bačkom Monoštoru pobedom od 2 – 0 osvojila sva 3 boda i sada je na 3. mestu sa 3 boda zaostatka za liderom Rusinom, protiv koga igrači Jedinstva na svom terenu i pored velike borbenosti, nisu uspeli izvući ništa više od časnog poraza od 1 – 5.
Ostali rezultati: Aleksa Šantić – Jedinstvo 1947 6 – 2, OFK Metalac – OFK Odžaci 0 – 0, Lipar – Rastina 1918 1 – 3, Panonija – OFK Šikara 9 – 1.