“СЛАВИЈА” ПРЕКИНУЛА ПОБЕДНИЧКИ НИЗ ПРИГРЕВЧАНА

Рукометаши ПИК Пригревице су у дербију 19. кола Друге лиге север на гостовању у Новом Саду поражени од лидера првенства, екипе “Славија” резултатом 25:22.

У првом делу игре Пригревчани су пружили одличан отпор фаворизованом ривалу, који се неколико пута одвајао на три – четири гола предности, али изабраници Милке Никшић су успели да се врате па су на полувреме отишли са само голом заостатка 13:12. ПИК је и након одмора држао резултатски прикључак све до 45 минута, када је очигледно понестало снаге, што су Новосађани знале да искористе, оду на три гола вишка и ту предност нису испуштали до краја меча.

Најефикаснији у редовима Пригревчана био је Душан Ћеран са пет голова, а један мање су постигли Александар Ђурасиновић и Козловачки.

“Славија” је на овај начин прекинула победнички низ Пригревчана који је трајао девет кола.

ПИК је тренутно трећи на табели са 28 бодова, два мање од водеће “Славије”, а у наредном колу ће на свом терену играти против Сенте.