SESTRE GAJČIN U SERIJI DOBRIH REZULTATA

Sjajne sportske vesti dolaze nam iz Novog Sada sa evropskog prvenstva u ubrzanom šahu gde su našu zemlju i apatinski sport predstavljale najuspešnije apatinske šahistkinje, sestre Marina i Jasmina Gajčin.Jasmina Gajčin je u konkurenciji devojčica do 18 godina osvojila zlatnu medalju postavši tako Evropska prvakinja u ubrzanom šahu, a svakako vredi napomenuti i njenu sjajnu igru u superfinalu, remi protiv aktuelne svetske pravkinje Unuk Laure iz Slovenije. U konkurenciji devojčica do 14 godina Marina Gajčin je osvojila srebrnu medalju, dok je ekipa reprezentacije Srbije,sa Marinom kao jedinim ženskim članom, postala prvak Evrope.

Apatinska šahistkinja Marina Gajčin pobedila je na startu Svetskog kadetskog prvenstva koje se održava u Grčkoj . Marina je u prvom kolu bez većih problema savladala švajcarsku prvakinju i u drugom kolu sa belim figurama igraće protiv turske predstavnice.Turnir se igra jedanaest kola ,a u grupi devojaka do četrnaest godina u kojoj se takmiči i naša prvakinja nalazi se 126 najboljih šahistkinja iz celog sveta.